TERRAZZO UYGULAMA

25.8.2022
Genellikle zemin ve duvar kaplaması olarak tercih edilen terrazzo, yerinde döküm veya prekast yöntemiyle elde edilen bir malzemedir. Terrazzon'un içeriğinde çimento esaslı ve/veya polimer esaslı bir bağlayıcı ve mermer, granit, cam gibi sert malzemelerin kırıkları vardır. Döküm işlemi sonrasında kürünü alan ve sertleşen terrazzo kaplamaların yüzeyi silindikten daha sonra cilalanarak pürüzsüz bir zemin haline gelir.
 
Her ne kadar İtalya kökenli olarak bilinse de terrazzo kaplamaların evveli Antik Mısır Uygarlıkları’na kadar uzanmaktadır. Dayanıklı ve ekonomik bir kaplama çeşidi olan terrazzo, aynı zamanda sınırsız renk ve desen seçenekleri de mevcuttur. Bu haliyle farklı mekan ve zevklere kolaylıkla hitap edebilecek bir ürün haline gelir.
 
Geçmişten günümüze modası hiç geçmeyen bu nostaljik kaplama çözümü modern tasarımlarla mimari projelerde sıkça tercih edilir. Daha canlı renkler, iddialı desenler ve büyük agregalar ile kuşanan terrazzo, artık mobilya ve dekoratif aksesuar üretiminde  vazgeçilmez tercihi oldu.
 
Siz de mekanlarınızda  kişiseltirilmiş tasarımlar  yaratmak isterseniz, terrazzo kaplama ve ürün seçeneklerimize göz atabilirsiniz:


Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Gönderiliyor...

HIZLI TEKLİF AL

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.