Epoksi Zemin Kaplama Tercihleri

20.3.2020

Epoksi Zemin Kaplamaları

Epoksi kaplama iki bileşenden oluşur, bir reçine ve bir sertleştirici. Bu iki bileşen karıştırıldığında, hem dayanıklı hem de güzel bir görünüme sahip olan sert, plastik benzeri bir yüzey oluştururlar. Epoksi kaplamalar yüzeylere çok iyi yapışır ve nem, asitler ve darbeden kaynaklanan bozulmaya karşı dayanıklıdır.

Epoksi Zemin Kaplamaları ve Yüzey

Epoksi kaplama yapılan yüzeyler arasındaki kimyasal bağ çok güçlü olduğundan, epoksi kaplı zemin, zemin kaplaması için en dayanıklı seçeneklerden biridir. Epoksi kaplama hemen hemen her tür mevcut zemin üzerine uygulanabilir. Metal, ahşap, fayans veya beton gibi zeminler üzerine farklı aşamalar kullanılarak yapılan kaplama en güvenli, en uzun ömürlü seçim olacaktır.

Epoksi Zemin Kaplamaları ve Seçenekleri

Epoksi kaplamaların bir başka çekici özelliği, seçim yapabileceğiniz birçok seçenek olması, böylece zemini hangi amaca göre kullanacağınıza göre epoksi kaplama yapılır. İster yoğun trafiğe dayanacak, ister dekoratif görünüm gereken bir zemine ihtiyacınız olsun, epoksi zemin kaplamalar, işletmelerin bir epoksi zemin çözümünde tam olarak istediklerini bulma konusunda en başarılı olduğu zemin kaplama sistemidir.

En yaygın epoksi zemin çözümleri türlerinden bazıları şunlardır:

Self Leveling Epoksi Zemin Kaplamaları -  İnanılmaz derecede darbeye dayanıklı epoksi zemin sistemi, yüksek trafikli ve makineli alanlar için idealdir.

Mortar Epoksi Zemin Kaplamaları -  Bu, ağır hizmet ortamları için aynı tür yüksek trafikli çözümdür, kaymaz özellikler sağlamak için kum içerir.

Tekstürlü Epoksİ Zemin Kaplama- Zeminde hem mukavemetli bir yüzey oluşturma ve aynı zamanda dekoratif ve kaymaz bir görünüme sahip olmak istenen yüzeylerde tekstürlü epoksi zemin kaplama iyi bir seçenek olacaktır.

Epoksi Astar Kaplama -  Mukavemeti arttırır ve alttaki betonun yapısını kalıcı olarak güçlendirir.

Epoksi Terrazzo Zemin Kaplamaları -  Terrazzo tarzı epoksi kaplı zeminler hem güzel hem de çevrecidir. Terrazzo epoksi zemin kaplamalar, renklendirilme özelliği sayesinde neredeyse sınırsız sanatsal özgürlük sunar. Buna ek olarak, epoksi terazzo geri dönüştürülmüş mermer talaşları, granit veya cam vs. atıklardan yapılır, bu nedenle çevre açısından sağlıklı bir seçimdir.

Epoksi Antistatik Zeminler -  Elektrik ve İT odaları gibi alanlarda elektrik yüklerinin tamamen ortadan kaldırılması hayati önem taşır. Neyse ki, epoksi antistatik zeminler bu amaç için tasarlanmıştır. Epoksi kaplama alanda bulunan anormal elektrik etkilerini ortadan kaldırması garanti edilir.Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Gönderiliyor...

HIZLI TEKLİF AL

Lütfen aşağıda istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girip gönderiniz.